21 kwietnia 2022 Wybór drukarki
Wpływ posiadania drewnianych mebli biurowych w biurze

Jeśli chodzi o stoły biurowe i różne inne elementy, które składają się na nowy remont biura, istnieje wiele różnych czynników, o których należy pomyśleć. Może to być ogromny projekt, ale przyniesie wiele korzyści, jeśli uda się go dobrze zrealizować.

Wygląd biura to nie tylko kwestia estetyki, choć oczywiście o wiele przyjemniej jest pracować w miejscu, które wygląda tak, jak trzeba, niż w takim, które wygląda, jakby przydałaby mu się świeża farba. Biuro, które łączy pracowników w jeden wielki, produktywny zespół, powinno być jasne, przestronne, przewiewne i powinno mieć wydzielone części, aby umożliwić wykonywanie określonych typów zadań, np. zadań wykonywanych w ciszy, zadań wymagających współpracy itp. W ramach tej całej transakcji renowacji, nie tylko trzeba myśleć o luksusowych biurkach biurowych, i który rodzaj magazynu biurowego, aby przejść do, ale także trzeba myśleć o materiale, z którego nowe meble biurowe będą wykonane też.

Możesz myśleć, że metal to metal, plastik to plastik, a drewno to drewno, prawda? Nie! Jeśli masz materiał prawo, włączając myśl do rodzajów zadań, które będą wykonywane, i jak długo chcesz, aby to wszystko trwać, może być patrząc na bardzo trwałe, opłacalne kawałek mebli, które mogą mieć więcej korzyści dla pracowników i Twojej firmy, niż mogłoby się wydawać!

Tak, naprawdę!

Drewniane meble biurowe są jednym z największych trendów w wystroju biur w tym roku, ale to wykracza daleko poza fakt, że wyglądają jak należy, a w rzeczywistości zmierzają w kierunku produktywności i zdrowia.

Zbadajmy to nieco bardziej szczegółowo.

Drewniane meble poprawiają zdrowie

Natura jest wszędzie wokół nas, a my jesteśmy stale nakłaniani przez pracowników służby zdrowia, aby wyjść do środowiska Matki Natury i oddychać w tym świeżym, nieskażonym (miejmy nadzieję) powietrzu. W czasie pracy nie zawsze jest to możliwe, ale można z łatwością wprowadzić elementy zaczerpnięte z natury do przestrzeni biurowej i uzyskać stosunkowo takie same korzyści.

Wiemy, że obecność roślin w przestrzeni biurowej zwiększa poziom tlenu, dzięki czemu wszyscy są bardziej czujni w ciągu dnia pracy, a także zmniejsza ogólny poziom stresu, ale drewniane meble biurowe mogą zrobić to samo. Drewno jest częścią natury, jest częścią drzewa, w związku z czym wiele badań wykazało, że włączenie drewnianych mebli biurowych i roślin do przestrzeni biurowej może być bardzo korzystne dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Wszystko to opiera się na hipotezie biofilii (Biophilia Hypothesis) Edwarda Wilsona. Zasadniczo stwierdza ona, że ludzie aktywnie poszukują kontaktu z naturą, kiedy tylko mogą, nawet o tym nie myśląc. Ma to sens, a jeśli dodamy do tego fakt, że drewno jest materiałem naturalnym, to jest o czym myśleć. Badania wykazały również, że pracownicy, którzy pracują w biurze wyposażonym w drewniane meble biurowe, mają wyższy poziom koncentracji, ogólnego samopoczucia i szczęścia.

Nie trzeba być geniuszem, aby wiedzieć, że szczęśliwy i zdrowy pracownik jest o wiele lepszy niż stale chory.

Podsumowując, wykazano, że drewniane meble biurowe przynoszą następujące korzyści zdrowotne w środowisku biurowym:

- Szybszy powrót do zdrowia po chorobie lub urazie

- Mniej dni absencji chorobowej w ogóle

- Mniejszy ból odczuwany przez pracowników

- Mniej zgłoszeń o chorobach i zachorowaniach

- Poprawa koncentracji i skupienia uwagi

- Znaczący wzrost kreatywności w myśleniu i rozwiązywaniu problemów

- Spokojniejszy stosunek do otoczenia, mniej gniewu, agresji i irytacji

- Lepsze relacje w pracy w danym miejscu

- Znaczne obniżenie poziomu stresu

Wszystkie te korzyści są widoczne, gdy natura znajduje się niedaleko. Jeśli połączysz drewniane meble biurowe z roślinami, uzyskasz wszystkie te korzyści podwójnie.

Drewniane meble zwiększają produktywność

W ciągu ostatnich kilku lat modnym słowem była z pewnością "produktywność" i nie widać oznak spowolnienia tego trendu. Wynika to z faktu, że produktywność ma kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy, dlatego pracodawcy aktywnie poszukują sposobów na stworzenie środowiska, które w naturalny sposób zwiększy poziom produktywności ich pracowników.

Szczęśliwy, zdrowy i zadowolony pracownik będzie pracował ciężej i bardziej sumiennie niż pracownik, który nie czuje się doceniany, nie czuje, że chce tam być itp. Badania wykazały, że wydajność pracy wzrasta (o około 15%), gdy w przestrzeni biurowej znajdują się meble drewniane, ponieważ poprawiają one nastrój, zmniejszają poziom stresu i zasadniczo podnoszą jakość i tempo pracy pracowników w tej przestrzeni.

Wielkie podziękowania za to należą się Matce Naturze!

Z tego powodu meble konferencyjne zaprojektowane z drewna mogą poprawić współpracę w sali konferencyjnej, a połączenie nowoczesnych krzeseł biurowych z drewnianymi biurkami zapewnia profesjonalny wygląd i korzyści płynące z zastosowania drewna.

Sposoby na wprowadzenie drewnianego wzornictwa do Twojego miejsca pracy

Teraz wiemy, że drewniane meble są świetnym dodatkiem do Twojego biura, ale jak możesz je z powodzeniem zastosować? Jeśli szukasz mebli biurowych w Londynie, znajdziesz niezliczoną ilość różnych drewnianych projektów, które pozwolą Ci wnieść do Twojego biura korzyści dla zdrowia i produktywności.

Wystarczy jeden lub dwa drewniane meble, aby uzyskać korzyści, i nie trzeba odnawiać całej przestrzeni w drewnianych projektach. Wykazano, że sam widok drewnianego biurka lub drewnianych elementów wyposażenia biura wystarczy, aby zwiększyć produktywność pracowników w przestrzeni biurowej.

Oczywiście, można również zwrócić uwagę na mniej oczywiste wybory, takie jak:

- Drewniane drzwi

- Drewniane krzesła

- Ramy okienne wykonane z drewna

- Elementy dekoracyjne, takie jak tablice i ramki

- żaluzje

- Deski podłogowe/podłogi laminowane imitujące drewno

Jeśli nie jesteś gotowy na całkowitą zmianę przestrzeni biurowej, np. zerwanie podłogi i zmianę całej przestrzeni, musisz zwrócić uwagę na mniej oczywiste wybory. Oprócz trzech, wspomnieliśmy powyżej, istnieją trzy opcje, które mogą naprawdę poprawić swoją przestrzeń, dać ci te korzyści, ale nie spowodować duży ból głowy podczas próby ich instalacji.

Magazyn biurowy

Nie ma biura na ziemi, które nie miałoby jakiegoś rodzaju magazynu, a większość z nich decyduje się na metalowe szafki na dokumenty lub szafy. Dlaczego nie zdecydować się na drewniane szafy do przechowywania? Możesz łatwo dodać opcje archiwizacji do tych szaf, takie jak przegrody itp. i uzyskasz tę samą korzyść, a jednocześnie bardzo współczesny i atrakcyjny wygląd.

Drewniane ramy i ogólne prace plastyczne

Jest to bez wątpienia najłatwiejszy sposób na wprowadzenie drewnianego wzornictwa do przestrzeni biurowej, ponieważ wszystko, co musisz zrobić, to przymocować je do ściany w odpowiednim miejscu! Pomyśl o naturalnych dziełach sztuki i spróbuj poszukać obrazów natury, np. drzew, roślin, kwiatów itp. z drewnianą ramą wokół krawędzi. Pomyśl o drewnianych ramach w ciemniejszych kolorach drewna, a nie białych, aby nadać swoim nowym dziełom sztuki prawdziwie drewniany charakter.

Drewniane ścianki działowe

Biurowe ścianki działowe i ekrany są obecnie bardzo popularnym dodatkiem do przestrzeni biurowych, ponieważ dają możliwość zachowania prywatności w razie potrzeby. Wiele biur decyduje się na plastikowe lub kolorowe konstrukcje, ale można również wybrać ścianki działowe z drewna. Jeśli obawiasz się, że będzie to zbyt ciemny efekt, możesz wybrać szklane ścianki działowe z drewnianymi krawędziami, aby uzyskać stosunkowo taki sam efekt.

Drewniane biurka

Oczywiście, zamiast tego można zainwestować w drewniane biurka i zapewnić pracownikom prawdziwie naturalny klimat w miejscu pracy. Można znaleźć stosunkowo niedrogie biurka drewniane, które są dostępne w różnych odcieniach. Nie musisz koniecznie wybierać ciemnego mahoniu, ponieważ jaśniejsze kolory buku również wyglądają fantastycznie w nowoczesnej i jasnej przestrzeni biurowej.

Gotowy na drewno?

Co sądzisz o opcjach drewnianych mebli? Czy jest to coś, co chciałbyś wprowadzić do swojej przestrzeni biurowej? Czy w przeszłości pracowałeś w biurze urządzonym w drewnie, a jeśli tak, to jak się w nim czułeś? Czy zauważyłeś wzrost wydajności?

Badania i opracowania z pewnością to potwierdzają, a jeśli chodzi o efektywną i odnoszącą sukcesy firmę, produktywność jest naprawdę kluczowa. Urządzając biuro w drewnianych odcieniach, nadajesz całej przestrzeni odpowiedni wygląd, ale także czerpiesz z tego korzyści.

Zobacz również
Wybór drukarki

Stres w miejscu pracy to wszechobecna bestia, która zdaje się nie chcieć odejść. Bez względu na to, jak bardzo jesteś zorganizowany, zawsze znajdą się chwile, kiedy poczujesz się nieco...

Kiedy projektujesz biuro, musi ono spełniać wiele funkcji. Musi być wygodne dla Twoich pracowników, ale musi również podsumować, kim jesteś jako firma. Nie jest dobrze rzucać w dekoracji...

Każdy menedżer ma swój własny, specyficzny sposób prowadzenia swojego zespołu. Ma to sens, ponieważ każdy człowiek jest inny, więc oczywiście będzie podchodził do swojej roli...