Laserowa drukarka to obecnie najczęściej wykorzystywane urządzenie do drukowania i to niezależnie czy chodzi o duże firmy czy domowych użytkowników. Budowa jest tutaj dość skomplikowana i wiele zależy od budowy drukarki. Laserowa drukarka do przetworzenia danych będzie wykorzystywała procesor obrazu rastrowego, który zajmuje się modelowaniem światła generowanego przez laser. To światło kierowane jest na bęben i zmienia właściwości wałka. Następnie dzięki temu można nanosić na bęben światłoczuły obraz. Za taki proces odpowiada developer a więc cząsteczki żelaza, które są na wałku magnetycznym.
Toner na kartce pojawi się przez dotyk i będzie wspomagany przez naładowane ładunkiem elektrycznym elektrody. Inny etap to utrwalanie tonera na kartce. Czynność taka będzie regulowana przez termiczny utrwalacz fuser. W przypadku laserowego drukowania w kolorze będzie trzeba kolejno oświetlać poszczególne barwy składowe CMYK. Zastosowanie dodatkowych kolorów zwiększy głębie tonalną. W czasie procesu powstawania obrazu na kartce oprócz fusera bierze udział jeszcze wiele innych części z drukarki, które mają swoje role.
Pickup roller lub feed roller - To rolka, która odpowiada za prawidłowe pobieranie kartek z podajnika. Element ten może ulegać uszkodzeniu lub zabrudzeniu, dlatego co jakiś czas należy go czyścić, a zmienić, gdy guma będzie zniszczona.
Separator lub Separation Pad - To prostokątna guma, która odpowiada za to, by pobierane były pojedyncze kartki papieru z podajników. Jeśli dochodzi do sytuacji, że pobieranych jest kilka kartek to znak, że nadaje się do wymiany. Gdy powierzchnia ulega zabrudzeniu należy ja czyścić płynem do renowacji.
Transfer roller (elektroda rozładowująca) - Element, który przypomina gąbkę. Jest odpowiedzialny za przyciąganie tonera z bębna światłoczułego na kartkę papieru. Elektroda, która położona jest blisko bębna OPC będzie widoczna w drukarce w czasie wyjmowania kartridża.
Bearing - Łożysko wałka dociskowego oraz grzejnego odpowiada za to, by możliwy był ruch obrotowy wałka. Thermistor Czujnik temperatury drukarki Fuser Gear Zębatka, która odpowiada za napędzenie fusera jako modułu utrwalającego. Ma różną liczbę trybów Fuser Wspominana część, która odpowiada za termiczne utrwalenie tonera na kartce papieru. Zbudowany z dwóch wałków. Heting lamp / heating element (lampa grzejna) - Element grzewczy przy fuserze, który odpowiada za tworzenie temperatury pozwalającej na utrwalenie tonera na kartce. Element współpracuje z wałkami grzewczymi i dzięki temu przekształca energię elektryczną w ciepło po czym doprowadza do możliwości utrwalenia obrazu na kartce.