22 czerwca 2022 Wybór drukarki
3 powody, dla których należy skupić się na własnych szkoleniach i rozwoju

Gdzie widzisz siebie za pięć lat?

To pytanie bez wątpienia zadawano Ci już kiedyś na rozmowach kwalifikacyjnych, ale w rzeczywistości jaka jest na nie odpowiedź? Czy wiesz, dokąd chcesz iść i co chcesz robić, czy też nie masz o tym zielonego pojęcia?

Skupienie się na własnym szkoleniu i rozwoju jako pracownika ma kluczowe znaczenie. Owszem, pracodawca może pomóc Ci w zorganizowaniu zewnętrznych dni szkoleniowych i zdobyciu konkretnych kwalifikacji, o ile są one związane z Twoim stanowiskiem pracy, ale to Ty musisz przejąć kontrolę. Dlaczego nie zaproponować kursu szkoleniowego na stronie swojemu przełożonemu, podkreślając kierunek, w którym chciałbyś się rozwijać? To świadczy o inicjatywie!

Oto trzy powody, dla których należy pracować nad własnym szkoleniem i rozwojem.

  1. Pokazuje, że chcesz się rozwijać i doskonalić - proponując dni i kursy szkoleniowe, pokazujesz szefowi, że chcesz poszerzać swoją wiedzę i umiejętności, być może awansując w firmie.
  2. Zdobywasz umiejętności, które można wykorzystać w innej pracy - to, czego się nauczysz, przyniesie Ci korzyści nie tylko w obecnej pracy, ale także w pracy, którą możesz wykonywać w przyszłości. Jest to bardzo korzystne dla Ciebie!
  3. Wzrost pewności siebie - z każdą nowo nabytą umiejętnością rośnie Twoja wiara we własne możliwości. Dzięki temu będziesz mieć więcej pewności siebie przy omawianiu pomysłów przy meblach w sali konferencyjnej i współpracując z kolegami.

Skup się na sobie i postaw swoją przyszłość na pierwszym miejscu! Czy zgadzasz się z tym stwierdzeniem?

Zobacz również
Wybór drukarki

Stres w miejscu pracy to wszechobecna bestia, która zdaje się nie chcieć odejść. Bez względu na to, jak bardzo jesteś zorganizowany, zawsze znajdą się chwile, kiedy poczujesz się nieco...

Kiedy projektujesz biuro, musi ono spełniać wiele funkcji. Musi być wygodne dla Twoich pracowników, ale musi również podsumować, kim jesteś jako firma. Nie jest dobrze rzucać w dekoracji...

Każdy menedżer ma swój własny, specyficzny sposób prowadzenia swojego zespołu. Ma to sens, ponieważ każdy człowiek jest inny, więc oczywiście będzie podchodził do swojej roli...