18 grudnia 2015 Wybór drukarki
Drukarki Laserowe – zalety i wady

Drukarki laserowe nadal są dość młodym produktem. Jeszcze nie dawno w większości domów czy biur mieliśmy kolorowe atramentowe drukarki. Jednak laserowe drukarki, które pojawiły się na rynku szybko wzbudziły zainteresowanie i coraz więcej osób decydowało się na ich zakup. Są one szybsze niż urządzenia atramentowe. Jednak czy na pewno dużo lepsze to kwestia dyskusji. Jeśli weźmie się pod uwagę wydruki w jednym kolorze to rzeczywiście tak będzie. Będą szybkie i oszczędne.

Najczęściej wydruki będą tutaj w graniach kilku groszy za stronę przy czym w drukarkach atramentowych jest to nawet 10 razy więcej. Gdy drukarka ma służyć do dokumentów to wydaje się, że laserówka będzie najlepsza. Jednak mamy ograniczenie, gdy chodzi o jej rozdzielczość. Przy grafikach będzie to już dobrze widoczna różnica. Natomiast jeśli chodzi drukarki laserowe w kolorze to trzeba liczyć się z tym, że już nie będzie takiej przewagi jak w przypadku druku jednokolorowego. Tutaj wydruk również będzie znacząco tańszy ale kupno materiałów eksploatacyjnych do drukarki laserowej będzie zdecydowanie droższe niż do drukarki jednokolorowej. I tutaj pojawia się więc czynnik, który może przemawiać, za tym, że jednak przy druku kolorowym wykorzystanie drukarki atramentowej może się okazać po prostu lepszym rozwiązaniem.

Podsumowanie: Drukarki laserowe kolor Kosztuje od 600 złotych w górę, koszt tonerów to również od 600 do nawet 1400 złotych. Wydruk kosztuje około 40 groszy a sprzęt będzie służył przez około 50 -100 tysięcy wydruków. Drukarki Laserowe mono Kosztują od dwustu złotych w gorę. Toner to koszt między 120 a 400 złotych. Wydruk jednej strony około 8 groszy. Mogą drukować nawet do 300 tysięcy wydruków. Wady: - wysoka cena sprzętu drukującego - wysoka cena materiałów eksploatacyjnych - niska rozdzielczość drukowania - bardzo duża wielkość sprzętu Zalety - niskie koszty drukowania - szybkość drukowania - żywotność sprzętu.

Zobacz również
Wybór drukarki

Problem z wyborem idealnej drukarki do firmy to jedno z tych zagadnień, a o których mówi się od lat. Problemowi nieustannie poświęca się wiele uwagi, a mimo to trudno jest dojść do wniosków...

Gdy przyglądamy się urządzeniom laserowym o niewielkich rozmiarach, trudno jest nam nie oprzeć się wrażeniu, że mają coraz więcej wspólnego z atramentowymi. Charakteryzuje je nie tylko...