3 grudnia 2015 Kategorie niszczarek
Wybór niszczarki i podział niszczarek

Na początku trzeba sobie odpowiedzieć na dwa podstawowe pytania: Co będziemy niszczyć? Tutaj wydaje się, że odpowiedź bardzo prosta ponieważ niszczyć będziemy papier. Ale trzeba się zastanowić czy wkładane dokumenty może będą ze sobą zszyte. A może będą drukowane na składance, która jest szersza niż standardowy rozmiar A4. Co jeśli dane znajdą się także na płytach, które nagle okażą się niepotrzebne. Dlatego poza tym, że niszczarka będzie miała podstawowe możliwości może się okazać, że potrzebne będą także opcje pozwalające na szersze możliwości niszczące takiego sprzętu.

Dlatego czasami po prostu lepiej będzie wybierać takie urządzenia, których możliwości będą rozbudowane Jak dużo dokumentów chcemy niszczyć i w jakim czasie? Producent daje nam również dane co do tego jakie urządzenie ma możliwości i wydajność. Trzeba oczywiście na to zwracać uwagę, by nasz sprzęt rzeczywiście był w stanie wytrzymać tą pracę, do jakiej będziemy go zmuszać. Trzeba się kierować zdrowym rozsądkiem i dawać niszczarce do wykonania tyle ile rzeczywiście będzie w stanie realizować. Na pewno mniejsze urządzenia mają także mniejsze możliwości i ta kwestia musi być brana pod uwagę, jeśli rzeczywiście chcemy sobie zagwarantować, że sprzęt będzie dla nas zadowalająco pracował. Szukanie oszczędności i kupowanie mniej wydajnego urządzenia do silnej eksploatacji może się okazać dużym błędem.

Podział urządzeń do niszczenia dokumentów na:

• Niszczarki osobiste To urządzenia, które mogą niszczyć około 300 stron dziennie. Mamy takie urządzenia, które mają jeszcze mniejsze możliwości. Ich największą zaletą będzie jednak to, że są oferowane nam w niskiej cenie. Do użytku domowego powinny być wystarczające.

• Niszczarki biurowe To urządzenia, które pozwalają na niszczenie dziennie nawet 2000 tysięcy kartek

• Niszczarki biurowe do wydruków komputerowych Jak wyżej powiedzieliśmy mamy tutaj niszczarki, które są przygotowane do niszczenia komputerowej składanki, dodatkowo mogą być wyposażone również o inne ułatwiające sprawną pracę elementy.

• Niszczarki wysoko wydajne To sprzęt, który pozwala niszczyć nawet 2000 stron dziennie. Niektóre urządzenia mogą na jeden wsad poradzić sobie z dużym segregatorem.

Zobacz również
Kategorie niszczarek

Tu wyróżniamy dwie podstawowe kategorie: Paskowe – to niszczarki, które najczęściej mają niższą cenę i tną jednorazowo kilka kartek i są dość ciche. Szybko jednak zapełniają kosz...