8 sierpnia 2022 Wybór drukarki
10 szybkich sposobów na zwiększenie produktywności pracowników w (prawie) jednej chwili

Wszyscy wiemy, że wydajność jest niezbędna, jeśli chcesz, aby Twoja firma odniosła sukces. Firma, która ma niską produktywność będzie popełniać błędy, przegapi ważne rzeczy, będzie tracić czas, marnować zasoby i prawdopodobnie sfrustruje swoich klientów.

To nie jest pozytywny obraz!

Dobra wiadomość jest taka, że jeśli czujesz, że poziom produktywności Twoich pracowników mógłby być nieco wyższy, istnieje wiele stosunkowo prostych sposobów, aby osiągnąć swój cel.

Przyjrzyjmy się 10 szybkim sposobom, dzięki którym można wprowadzić zmiany w poziomie produktywności biura i zobaczyć zaskakująco szybkie rezultaty.

Zapewnij pracownikom potrzebne zasoby

Czy Twoi pracownicy mają przy biurkach wszystko, czego potrzebują, aby móc jak najlepiej wykonywać swoją pracę? Na przykład, jeśli na czyimś ekranie jest lekki odblask, nie będzie on pracował tak dobrze i prawdopodobnie będzie miał bóle głowy. W takim przypadku można pomyśleć o zainstalowaniu filtrów ekranowych. Pomyśl o zasobach i sprzęcie, który może zrobić różnicę.

Upewnij się, że meble biurowe są wygodne i wspierające

Nikt nie jest w stanie pracować dobrze, jeśli są niewygodne i cierpi na bóle w wyniku ich krzesła lub ustawienia mebli. Można również pomyśleć o dodaniu w opcjach, takich jak stoły wysokości, aby dać swoim pracownikom przerwę od siedzenia przez cały dzień.

Zapewnij swoim pracownikom szkolenie z zakresu zarządzania czasem

Dlaczego nie zorganizować szkoleń z zakresu zarządzania czasem? Nie muszą one być długieMożesz jednak przedstawić swoim pracownikom kilka przydatnych technik zarządzania czasem, które mogą mieć ogromny wpływ na produktywność.

Czy system biurek w Twoim biurze wymaga Zmiany?

Jeśli obecnie pracujesz z systemem hot-desking, zadaj sobie pytanie, czy to działa. Jeśli korzystasz z systemu agile working, czy jest on wykorzystywany w najlepszy możliwy sposób? Bądź otwarty na zmiany w sposobie prowadzenia systemu biurowego i zastanów się, czy opcje takie jak kabiny mogą coś zmienić dla osób szukających miejsca do koncentracji.

Czy systemy komputerowe działają dobrze?

Wolne systemy komputerowe mogą być trudne do pracy i z pewnością spowolnią Twoich pracowników. Sprawdź, czy wszystko działa na optymalnym poziomie i być może bądź otwarty na zmianę systemu, jeśli w ogóle jest to możliwe, jeśli oryginalny system nie działa dobrze.

Przenieś swoje biuro

Może się okazać, że Twoi pracownicy tracą dużo czasu na wstawanie i szukanie plików w szafkach na dokumenty lub chodzenie do drukarki, która znajduje się na drugim końcu biura. Sprawdź, jakie zmiany możesz wprowadzić w układzie biura, które mogą poprawić produktywność poprzez mniejszą stratę czasu.

Zachęcaj pracowników do robienia przerw

Można by pomyśleć, że przerwy przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego, ale w rzeczywistości jest wręcz przeciwnie! Upewnij się, że Twoi pracownicy robią regularne przerwy i zawsze upewnij się, że opuszczają swoje biurka, aby zjeść swój lunch. Każdy potrzebuje przerwy, aby oczyścić umysł i zwiększyć koncentrację i skupienie po powrocie.

Usprawnij swój system segregacji

Jeśli Twoje systemy archiwizacji są trudne w użyciu lub zbyt pełne rzeczy, które nie muszą się tam znajdować, spowolnisz wszystko, wpływając na produktywność. Usprawnij swoje systemy i pomyśl o przejściu na system elektroniczny, jeśli jest to coś, co odpowiada Twojej firmie.

Zachęcaj do nowych pomysłów i sugestii

Pracownicy, którzy czują się doceniani, są bardziej skłonni do cięższej pracy, a to oznacza ogromny wzrost wydajności. Szukaj nowych pomysłów wśród swoich pracowników i proś o sugestie dotyczące kwestii mających wpływ na nich i na całą firmę.

Zwiększ morale dzięki sesjom budowania zespołu

Wykazano, że praca zespołowa ma wiele zalet, w tym również zwiększenie produktywności. Aby praca zespołowa była efektywna, morale musi być wysokie. Dlaczego nie zorganizować dnia lub popołudnia poświęconego budowaniu zespołu? Możesz stworzyć zajęcia i gry, które zjednoczą wszystkich i stworzą ducha zespołu.

Jak widać, zwiększenie wydajności nie jest wcale takie trudne, trzeba tylko wiedzieć, na czym się skupić!

Zobacz również
Wybór drukarki

Stres w miejscu pracy to wszechobecna bestia, która zdaje się nie chcieć odejść. Bez względu na to, jak bardzo jesteś zorganizowany, zawsze znajdą się chwile, kiedy poczujesz się nieco...

Kiedy projektujesz biuro, musi ono spełniać wiele funkcji. Musi być wygodne dla Twoich pracowników, ale musi również podsumować, kim jesteś jako firma. Nie jest dobrze rzucać w dekoracji...

Każdy menedżer ma swój własny, specyficzny sposób prowadzenia swojego zespołu. Ma to sens, ponieważ każdy człowiek jest inny, więc oczywiście będzie podchodził do swojej roli...