7 grudnia 2015 Wybór niszczarki
Niszczarki – na co zwrócić uwagę przed kupnem

Bezpieczeństwo użytkowania - Tutaj bardzo dobrym przykładem będzie sprzęt firmy Fellowes, który ma specjalny system Safe Sense, który będzie zatrzymywał pracę noży w momencie, gdy dojdzie do dotknięcia szczeliny wejściowej. Dodatkowa blokada chroni także przez przypadkowym uruchomieniem urządzenia. Producenci obecnie nie chcą zostawać w tyle. Stosuje się coraz częściej zabezpieczenie przed przegrzaniem się silnika czy odcięciem zasilania w momencie zablokowania papieru.

Jakość -  Najważniejsze będą takie elementy jak - noże tnące – jeśli będą one dobrej jakości to będą niszczyć także spinacze oraz zszywki. Producent powinien dać na nie przynajmniej 5 lat gwarancji, ale zdarza się, że jest to okres nawet 20 lat - obudowanie noży tnących i zespołów napędowych - przekładnia z zastosowaniem kół zębatych, która wykonana będzie z tworzywa sztucznego lub solidnego napędu łańcuchowego. - dobrze wykonywane separatory - specjalnie przygotowane, dobre jakościowo i pobierające mało prądu silniki. Na pewno ważne są systemy, które będą wyłączać urządzenie po okresie nieaktywnym. Inne przydatne elementy w niszczarkach to - systemy uniemożliwiające nam wkładanie zbyt dużego pliku papieru. Mamy tutaj wiele takich sprzętów, które tego rodzaju opcje już posiadają. Jeśli takiego systemu nie ma to konieczne jest, by niszczarka miała jeszcze możliwość cofania, gdy dokumenty są zablokują.

Wyciszenie niszczarki to ważna sprawa, ponieważ jeśli sprzęt będzie dłuższy czas pracował a będzie hałaśliwy to może się okazać dla nas niezwykle męczący. Dobrze przygotowany system informacyjny w postaci diod kontrolnych. Specjalne pojemniki na zniszczone elementy. Usytuowanie szczeliny podawczej tak, że korzystanie ze sprzętu będzie wygodne. Duża pojemność kosza – to ważne, gdy ze sprzętu często się korzysta. 

Dobrze będzie jeśli kosz będzie większy tak by nie okazało się, że cały czas trzeba go opróżniać. Jeśli chcemy wybrać dla siebie niszczarkę to warto na te elementy zwracać uwagę. Dodatkowo na pewno estetyka dla wielu osób będzie ważna. Dlatego patrzy się na to z jakiego materiału sprzęt jest wykonany, jaki ma kolor, jak przygotowana jest obudowa. Dobrze będzie także wybrać takie urządzenie, które będzie miało kompleksowe rozmiary tak, że uda się je wpasować w nasze biuro tak, że nie będzie zajmować za dużo miejsca.

Zobacz również
Wybór niszczarki

Funkcjonowanie biura w dużej mierze zależy od właściwego działania sprzętu biurowego. Każdy kto pracuje w biurze wie, że awaria ksero, niszczarki, drukarki może prowadzić nawet do...