11 września 2022 Wybór drukarki
Dlaczego morale w biurze jest tak ważne dla menedżera?

Jeśli regularnie czytasz tego bloga, to na pewno wiesz, że jedno słowo pojawia się dość często - morale. Powód tego jest bardzo oczywisty - morale naprawdę mają znaczenie.

Szczęście Twoich pracowników jest niezwykle ważnym czynnikiem, który decyduje o tym, czy Twoja firma przetrwa, czy nie. Nieszczęśliwi pracownicy nie zrobią dodatkowej mili, nie będą pracować razem tak dobrze, jak mogliby, a błędy są bardziej prawdopodobne.

Powodem, dla którego morale jest tak ważne, jest bardzo wyraźny związek z produktywnością.

Przyjrzyjmy się obrazowi wysokiego morale w porównaniu z obrazem niskiego morale.

Kiedy morale jest niskie:

 • Pracownicy są bardziej skłonni do stresu
 • Istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia konfliktów
 • Burza mózgów przy nowoczesnych stołach w sali konferencyjnej przyniesie niewiele pomysłów
 • Pracownicy będą popełniać więcej błędów
 • Absencja chorobowa może być wyższa
 • Klienci zaczną zauważać spadek jakości usług

Kiedy morale jest wysokie:

 • Pracownicy są zmotywowani i chcą robić więcej
 • Pomysły przepływają swobodnie
 • Pracownicy chcą współpracować w zespole, aby osiągnąć wspólny cel
 • Wydajność wzrasta z powodu wszystkich powyższych czynników
 • Pracownicy wspierają się wzajemnie

Morale jest bardzo ważne, a menedżer, który to przeoczy i założy, że wszyscy są w biurze po to, aby po prostu wykonać pracę, całkowicie traci sens.

Jeśli szukasz inspiracji, jak podnieść morale, zobacz ten interesujący film.

W większości przypadków zwiększenie morale sprowadza się do podstaw. Wszystko, co musisz zrobić, to stworzyć szczęśliwe i harmonijne środowisko, w którym Twoi pracownicy mogą pracować. Muszą oni czuć się wspierani, doceniani i słuchani. Biuro powinno być zaprojektowane w taki sposób, aby pracownicy czuli się komfortowo i mieli wsparcie na co dzień, z ergonomicznymi meblami biurowymi i dużą przestrzenią do poruszania się. Zadania muszą być angażujące, a możliwości rozwoju muszą być dostępne dla pracowników, aby mogli się rozwijać i spełniać swój potencjał. Lista jest długa.

Menedżer, który docenia znaczenie morale, zawsze będzie odnosił większe sukcesy niż menedżer, który po prostu oczekuje, że wszyscy będą wykonywać swoją pracę i osiągać cele. Szczęśliwe biuro jest o wiele bardziej produktywne, a produktywność równa się zyskom na koniec dnia.

Tak więc, aby firma rzeczywiście przetrwała, musi mieć biuro pełne pracowników, którzy czują się szczęśliwi, że tam są.

Zobacz również
Wybór drukarki

Stres w miejscu pracy to wszechobecna bestia, która zdaje się nie chcieć odejść. Bez względu na to, jak bardzo jesteś zorganizowany, zawsze znajdą się chwile, kiedy poczujesz się nieco...

Kiedy projektujesz biuro, musi ono spełniać wiele funkcji. Musi być wygodne dla Twoich pracowników, ale musi również podsumować, kim jesteś jako firma. Nie jest dobrze rzucać w dekoracji...

Każdy menedżer ma swój własny, specyficzny sposób prowadzenia swojego zespołu. Ma to sens, ponieważ każdy człowiek jest inny, więc oczywiście będzie podchodził do swojej roli...