9 grudnia 2015 Wybór niszczarki
Sprzęt biurowy - niszczarka

Funkcjonowanie biura w dużej mierze zależy od właściwego działania sprzętu biurowego. Każdy kto pracuje w biurze wie, że awaria ksero, niszczarki, drukarki może prowadzić nawet do sparaliżowania pracy w biurze. Dlatego tak ważna jest troska o terminowe przeglądy oraz odpowiednią konserwację sprzętu biurowego. O ile czynności te, w przypadku drukarek, kserokopiarek nie są zbyt kłopotliwe, to konserwacja niszczarki niesie z sobą nieco więcej kłopotu. Dzieje się tak, za sprawą różnych rodzajów niszczarek. Obecnie najbardziej popularne są niszczarki wyposażone w noże tnące w ścinki, które z kolei wymagają smarowania specjalnym olejem.

Tu, wyróżnia się dwa sposoby oliwienia. Pierwszym jest aplikacja oleju bezpośrednio na ostrze. Kolejna metoda zaś, nieco bardziej skomplikowana - bazuje na rozprowadzeniu tłustej mazi na kilku egzemplarzach arkuszy przeznaczonych do zniszczenia. Następnie, kartki wprowadza się do niszczarki, wtedy też cały olej równomiernie i samoistnie rozprowadza się na nożach. Ze względu na pozytywny wpływ na żywotność sprzętu, druga metoda jest zdecydowanie bardziej popularna, a w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie producenci akcesoriów do sprzętu biurowego stworzyli specjalne gotowe arkusze konserwacyjne, za pośrednictwem których czynności konserwacyjne są jeszcze prostsze! Wbrew pozorom niszczarka jest bardzo ważnym sprzętem biurowym, ponieważ zabezpiecza interesy firmy przed osobami trzecimi. Koszt zakupu niszcarki jest stosunkowo wysoki, nierzadko stanowi nie lada inwestycję. Dlatego też, bardzo ważna jest odpowiednia konserwacja sprzętu, co bezpośrednio wpływa na jego żywotność.

Zobacz również
Wybór niszczarki

Bezpieczeństwo użytkowania - Tutaj bardzo dobrym przykładem będzie sprzęt firmy Fellowes, który ma specjalny system Safe Sense, który będzie zatrzymywał pracę noży w momencie, gdy dojdzie...