22 maja 2022 Wybór drukarki
Zabawne motywy przewodnie w recepcji, które warto wypróbować

Recepcja w każdej firmie ma ogromne znaczenie. To miejsce, w którym robi się pierwsze wrażenie, a czasem je psuje. Jeśli się tu pomylisz, możesz zrujnować dużą transakcję pieniężną, a może to być coś tak prostego, jak recepcjonista, który się nie uśmiecha i jest trochę nie na miejscu, lub meble w recepcji wymagające dobrego czyszczenia.

To, co dzieje się w Twojej recepcji, jest bezpośrednim odzwierciedleniem tego, jak prowadzisz firmę i co uważasz za ważne.
Z tego powodu ważne jest, aby znać główne DO i DON'Ts w recepcji.

Przy projektowaniu recepcji ważne jest, aby pasowała ona do ogólnego charakteru firmy. Na przykład, jeśli firma zajmuje się produkcją samochodów, recepcja powinna to odzwierciedlać; jeśli natomiast zajmuje się produkcją zabawek, recepcja może być bardziej kolorowa lub zabawna. Mimo to istnieją pewne ogólne motywy, które doskonale nadają się do stworzenia właściwego wrażenia w recepcji i pasują do większości firm.

Sprawdźmy kilka z nich.

Poczekalnia na lotnisku

Recepcja w stylu poczekalni lotniskowej to ciekawe ujęcie procesu odprawy, np. gdy gość podchodzi do biurka, aby poinformować o swoim przybyciu, można przeprowadzić proces przypominający wydawanie karty pokładowej. Ogólny wystrój przestrzeni powinien być elegancki, jak na lotnisku. Warto pomyśleć o skórzanym fotelu z wysokim oparciem dla recepcjonisty i motywach lotniczych w poczekalni.

Oceaniczny

Nie bez powodu gabinety dentystyczne mają w poczekalniach akwaria z rybkami - błękit i wodne wibracje uspokajają i tworzą pogodną atmosferę. Dokładnie taka ma być Twoja recepcja, więc pomyśl o dużym akwarium z rybami, a nawet o charakterystycznej ścianie, jeśli możesz na nią postawić. Do tego można dodać zakrzywione biurko dla recepcjonisty i wygodne siedziska, przypominające fotele, na których goście będą mogli poczekać.

Matka Natura

Biophilic office design jest bardzo popularny, ale nie ma powodu, dla którego nie można go zastosować również w recepcji. Może to oznaczać żywą ścianę za recepcjonistą, rośliny tu i ówdzie, neutralne kolory na ścianach i naturalne drewno na biurku i meblach.
Można nawet stworzyć recepcję na zamówienie, która wygląda jak rustykalne, naturalne drewno.

Również w tym przypadku naturalne elementy uspokajają, a to idealne rozwiązanie dla poczekalni.

Coffee Shop

Motyw kawiarni może nie pasować do każdej firmy, ale dla większości jest to dobre rozwiązanie. W poczekalniach mogą znaleźć się stołki i wysokie ławki, a w kącikach do pracy - miejsca do podłączenia laptopów i telefonów. Pomyśl o Starbucksie, a na pewno wpadniesz na właściwy pomysł. W takim miejscu można ustawić futurystyczne automaty do kawy, w których odwiedzający będą mogli napić się własnej filiżanki kawy!

Taki design można uzyskać dzięki modułowym fotelom biurowym, które można łatwo przemieszczać.

Futurystyczna strona

Kolejną dobrą opcją jest futurystyczny wystrój z kolorowymi kapsułami i meblami na wysoki połysk. Płaskie telewizory na ścianach i stalowe dekoracje są ukłonem w stronę przyszłości w tym konkretnym projekcie i ponownie pokazują innowacyjność i kreatywność, co sprawi, że odwiedzający będą myśleć tak samo o Twojej firmie.

Nie da się ukryć, że recepcja jest miejscem, w którym można zawierać i zrywać korzystne transakcje biznesowe, dlatego warto dokładnie przemyśleć sposób jej zaprojektowania i wyposażenia. Te zabawne motywy przewodnie recepcji idealnie nadają się do zrobienia fantastycznego pierwszego wrażenia, a jednocześnie są wygodne i funkcjonalne. Ważne jest, aby upewnić się, że wybrany motyw pasuje do działalności firmy, jednak większość z nich ma odpowiednią ilość elementów pośrednich, dzięki czemu można je zastosować niezależnie od oferowanych produktów lub usług.

Zobacz również
Wybór drukarki

Stres w miejscu pracy to wszechobecna bestia, która zdaje się nie chcieć odejść. Bez względu na to, jak bardzo jesteś zorganizowany, zawsze znajdą się chwile, kiedy poczujesz się nieco...

Kiedy projektujesz biuro, musi ono spełniać wiele funkcji. Musi być wygodne dla Twoich pracowników, ale musi również podsumować, kim jesteś jako firma. Nie jest dobrze rzucać w dekoracji...

Każdy menedżer ma swój własny, specyficzny sposób prowadzenia swojego zespołu. Ma to sens, ponieważ każdy człowiek jest inny, więc oczywiście będzie podchodził do swojej roli...